Училище за магия и вълшебство-Кросуърдс
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Училище за магия и вълшебство-Кросуърдс

Потопете се в магическият свят на скритото за множествo училище за магия и вълшебство-Кросуърдс
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Правилник на училището

Go down 
АвторСъобщение
Професор Сара Паркър
Зам.Директорка,ГЗМС проф.,Смартърхок ръководителка
Зам.Директорка,ГЗМС проф.,Смартърхок ръководителка



Брой мнения : 50
Join date : 12.02.2011
Age : 27

Правилник на училището Empty
ПисанеЗаглавие: Правилник на училището   Правилник на училището EmptyНед Фев 13, 2011 2:26 am

Правилник

1.Курсовете на обучение в "Кроуърдс" са седем.Една учебна година продължава 24 седмици,като на всеки 2 седмици се пуска по един урок от всеки предмет. След 6-тата седмица има 2 седмици ваканция,през които се води Тримагически Турнир или нещо подобно.След 16-тата седмица се смята като Коледна Ваканция и тези,които желаят да останат в училището ще се наслаждават на Роул Плеи из училището и също така ще има много екскурзии,празненства и изненади.
2.На края на всяка учебна година ще има изпити, които ще се провеждат през 24 седмица и ще бъдат от голямо значение за домовете. Изпитите се провеждат от учителите, но ще има специална тема, която ще се появява накрая на годината и в нея ще бъдат слагани изпитните тестове.
3.Задължително съобщавайте, когато се налага да отсъствата. Това става или в Болничното крило или по ЛС на някой от админите.
4.След края на всяка учебна година ще има три-седмична ваканция, през която не сте задължени да пишете във форума, но през това време ще се провеждат различни мероприятия от сорта на "Тримагически турнир" и други такива.
5.Правилника ще бъде допълван и променян от Магическо настоятелство, което се състои от всички учители и директори!


Правила за УЧИТЕЛИТЕ


1.Не псувайте никой ученик!!!Псуването е забранено във всички сайтове - не е позволена и цензура.Позволено е да напишете да речем "Той си поруга малко под нос,твърде тихо,за да го чуят учениците",но не е позволено да пишете към кого сте се обърнали с ругатнята...желателно е даже изобщо да не псувате,би било най-добре и най-леко за всички
2.Не крещете!Може ако искате да се изразите по-силно,така,че да накарате учениците да ви обръщат внимание да подчертавате или да уголемите смао конретна дума,но моля ви,не крещете!
3.Не пускайте някакви разголени снимки!Постове от типа на: "Ами,знаете,че учим за вампирите,а те решили да се показват голи,за да покажат краасотата си - ето ви гола снимка на вампир" ще бъдат изтрити!!!
4.Всеки учител задължително трябва да направи във предмета си тема, която да се казва "Дневник" или нещо друго по избор и там да запише всички ученици подредени по домове и курсове, които са записали за неговия предмет. За тази цел трябва да следи темата "Записване за Предмети" в "Начало на Играта" и когато някой се запише за неговия предмет учителя да вписва името му в дневника си! Ако има въпроси питайте на лично съобщение до мен или Директорката.Оценките НЕ СЕ!!! пускат в предмета ви,само в часовниците моля
5.Не копирайте уроците си отникъде!!!Напълно е забранено това,откъдето и да било.Позволено е преразказването на нещо интересно,което сте открили в интернет или книга,но е напълно забранено точното му копиране.Лесно се забелязва разликата между нещо,написнао от тийнейджър и нещо,написано от да речем,тридесет-годишна писателка на бестселъри Пък и ако не ви се пише,изобщо не кандидатствайте за учител,а си трайте и дайте предмета на някой,който с удоволствие би писал уроци редовно.Копиране от предният сайт,ако сте прпеодавал/а същият предмет там Е позволено,но не и копирането на уроци на останалите учители.
6.Пускайте уроците си редовно!!!Като имам предвид редовно,имам предвид поне веднъж на две седмици
7.Когато пишете в домовите часовници(администраторите и модераторите ще сме единствените,които ще виждаме всичките четири домови часовници) пишете така:
Име не ученика(първо и последно име,второ име също,ако има такова):
Курс (1-7) :
Оценка: (знаете ги )
Работа (домашна и/или класна) :
Точки (зависещи от оценката,скоро ще знаете колко се получават )Да,тези правила се отнасят и за нас,администраторите,така,че не си мислете,че е нечестно спрямо вас и ние си пишем правилата и трябва да ги спазваме
Ако ви е любопитно какво следва след нарушени на някое правило,погледнете по-долу
7Всеки учител задължително трябва да направи във предмета си тема, която да се казва "Дневник" или нещо друго по избор и там да запише всички ученици подредени по домове и курсове, които са записали за неговия предмет. За тази цел трябва да следи тази тема и когато някой се запише за неговия предмет учителя да вписва името му в дневника си! Ако има въпроси питайте.


*1-До три седмици БАН.На вторият път ви се отнемат правата като учител за един месец,през което време получавате временен заместник,а на третият път губите изцяло поста си(което ще рече - заместник учителят получава поста ви) двамата(засега) администратори ви изхвърляме за две седмици,след което двамата решаваме дали да останете под наблюдение и с много малко привилегии,или изцяло да ви изгоним от форума,триейки потребителя ви.
*2-Предупреждение.Вторият път-БАН за десет дни и отнемане на права(като пращания на съобщения,да имате аватар,подпис и т.н.).Трети път-всяка привилегия която имате(освен учител,ако сте ръководител на някой дом,или водите някой клуб или кидичен отбор) се отнема от вас и вие ставате ученик под наблюдение,като нямате право да запишете повече от един от незадължителните предмети.Четвърти път-изцяло изтриване на профила ви и всички забравяме за вас
*3-Разголените снимки са нещо незаконно за лица под 18 годишна възраст,така,че без да ви питаме,ви изтриваме от форума.Не са ни притрябвали някакви перверзници като учители.
*4-За това няма наистина някакво наказание,но е желателно да го направите.Ако прецените да не послушате директора,някой администратор би могъл да влезе във вашият предмет и да напише това вместо вас,което би било леко неудобно за нас-администраторите(освен ако не инспектират класа) пишат в предметите само в краен случай,освен ако не преподават по този предмет
*5-Това е болна тема за мен,защото на мен са ми крали уроци и са ги представяли като свои в други форуми(че и героя са ми вземали,но това е друг въпрос),защо нека бъда кратка.1 път - едно-седмичен БАН 2 път - три-седмичен бан и забележка,като се наема временен преподавател да ви замести 3 път - изцяло изтриване от форума,всички ви забравят-довиждане(следователно заместникът ви на предмета получава поста,ако го желае)
*6-Също както за правило номер 4,така и за правило номер 6 няма много последствия.Виде ли аз или проф.Фоулс(за мен Ник хихи ),че по някой предмет има нередовен учител, тоест, не е пускал уроци от повече от три седмици, не проверява редовно домашни на ученици(ако е дал такива) или техните РП-та(ако има такива), или най-гадното(според мен)-обещава нещо на ученик,а не го изпълнява,ще загубите поста си Може и неипълненото обещание да е нещо малко...и все пак,искаме да сме честни-иначе този форум ще пропадне [/size]
*7-Неспазването не води до никакъв бан или нищо подобно,просто лека забележка от мен В Домовите Часовници ще видите Тема,в която ще ви обясня защо искам да е така
*8-Ами...с това правилце може да имате един хубав Бан-може би ще ви оцветя името в розово,особено на момчетата,че нали ми е любимият цвят И щом някой попита-що ти е името розово ще кажеш-ми...не си направих тема Дневник и Краси реши да ме оцвети


Правила за УЧЕНИЦИТЕ

1.Не псувайте никого, независимо дали е учител, ученик, а за директор да не говорим!
2.Не крещете!Може ако искате да се изразите по-силно,така,че да накарате да ви обърнат внимание да подчертавате или да уголемите смао конретна дума,но моля ви,не крещете!
3.Не пускайте някакви разголени снимки в форума!
4.Учениците са длъжни да пишат всяко едно от дадените домашни на учителите, освен когато отсъстват!
5.Домашните и вообще РП-тата в целия Хогуортс трябва да бъдат по-дълги от 5 реда.

Ето и наказанията за всяко едно правило което не е спазено :
*1 - БАН от една до три седмици - зависи колко пъти се е провинил ученика спрямо тази точка. При 2 такива нарушения следва махане на правата като ученик за срок от 1 месец!
*2 - Предупреждение.При повторно нарушение следва БАН за десет дни и отнемане на права(като пращания на съобщения,да имате аватар,подпис и т.н.).
*3 - Разголените снимки са нещо незаконно за лица под 18 годишна възраст,така,че без да ви питаме,ви изтриваме от форума.
*4 - При съобщение на някой от учителите, че даден ученик не си пише редовно домашните следва Забележка, а при поторно нарушение следва РП наказание, което ще бъде измислено от учителя на съответния предмет.
*5 - Предупреждение!
[/font]


НАЧИН НА ОЦЕНЯВАНЕ

ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН - от 30 до 40 точки (в зависимост от написаното)
НАДХВЪРЛЯЩ ОЧАКВАНИЯТА - от 20 до 25 точки (в зависимост от написаното)
ПРИЕМЛИВ - от 10 до 15 точки (в зависимост от написаното)
СЛАБ - 5 точки (за успокоение )
УЖАСЕН - не получава никакви точки
ТРОЛ - не се отнемат никакви точки и се получава САМО ПРИ НЕ НАПИСАНО ДОМАШНО, но потребител, който не е написал 3 домашни по определен предмет бива изключван от съответния предмет
Върнете се в началото Go down
 
Правилник на училището
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Училище за магия и вълшебство-Кросуърдс :: Правила-
Идете на: